Спадок нації | Цікаве

Спадок нації

Спадок нації | Цікаве Сьогодні 12 травня у Києві відбулася прем’єра фільму «Спадок нації» – першого повнометражного документального фільму про вишиванку.

Фільм складається з двох частин – це етнографічна, де розповідається про особливості сорочки та пов’язані з нею вірування і традиції, а також – людські історії, які демонструють, що вишиванка – це не просто річ, а щось набагато більше, символ, який берегли і передавали з покоління у покоління.

Таким чином, історія вишиванки у фільмі нерозривно переплетена з історичними хроніками, особливо з тих періодів, коли наявність у хаті вишиванки стала маркером «небезпечних» ідеологічних переконань. Гіркі, і, водночас, надихаючі історії – від часів сталінських репресій до подібних ситуацій після початку заворушень на сході навесні 2014 року – розповідають глядачеві безпосередні свідки подій. Над фільмом активісти працювали із серпня 2015 року, об’їздивши всі етнографічні регіони України та поспілкувавшись із майстрами. Своїми свідченнями поділилися також представники української діаспори із 5 країн світу. Показ відбудеться також у Львові, Чернівцях, повторно у Києві – на День вишиванки, а також за кордоном – у тих країнах, де найбільша українська діаспора.

Для хто не встиг сьогодні потрапити на прем’єру фільму в Києві будуть додаткові покази:

  • 18 травня, 20.30 у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору», вул. Лаврська, 3
    (показ під відкритим небом);
  • 19 травня, 17.00 в Національному музеї історії України
    вул. Володимирська,2.

Приємного перегляду!

Від редактора сайту: справді варто піти і подивитися на великому екрані.