Найперший український ультрас. Олімпіада в Монреалі | Цікаве

Найперший український ультрас. Олімпіада в Монреалі.

Тоді ще 20-річний нащадок емігрантів з України Данило Мигаль з’явився на полі з жовто-синім прапором в руках і станцював гопак.

“Данило Мигаль із Тандер Бей (Тампа) у Канаді своєрідно ударив по коленіяльній політиці Кремля в галузі cпopту. Він продерся крізь кордон охоронців стадіону і серед совєтських та німецьких гравців розвинув український блакитно-жовтий прапор. Його барви він зміцнив словами: „Свободу Україні!”
Як зазначив монтреальський часопис „Газет”, це був сильний „удар із позицій українського націоналізму”. Toft. удар. зміцнився ще характерною рисою українського гумору: Данило Мигаль на олімпійському майдані виконав декілька символічних кроків танцю „Гопака”. Навіть неознайомлені з українськими національними барвами глядачі зрозуміли, що це — українець на свій лад, глузує собі з совєторосійської спортової тюрми народів і всіх тих, що підтримують або промовчують її.
Понад 50-тнсячна публіка прихильно прийняла цей сатиричний протест, як ще одну, і то дуже людяну спробу української молоді створити присутність України на 21-ій Олімпіаді.
Його затримали приблизно одну годину й потім звільнили без кари. Один поліцай, вбраний по-цивільному, пробував переконати його по-українському, що його протест нічого не допоможе та загрожував йому вивозом в СССР”.

Джерело: газета “СВОБОДА”, 1976 рік.