Гурт «Фолькнери»

«Фолькнери» – український (а точніше – галицько-подільсько-волинсько-київський) етно-альтернативний гурт, утворений в 2009 році.

Учасники – мандрівні музиканти, подорожують по країні та світу на велосипедах, збираючи автентичні пісні . Далі – “реінкарнують” їх, надаючи сучасного звучання. Свою унікальність гурт вбачає в поєднанні автентики та модерних драйвових ритмів, етно та альтернативних стилів музики.

«Фолькнери» у 2010 році дебютували з відео-кліпом на пісню «Випливало утєня» на фестивалі «Трипільське коло» (режисер – Оксана Казьміна, оператор – Макс Гуцу). Фактично з цього моменту активно концертують, були запрошені на відомі фестивалі: «АртПоле», «Трипільське коло», «Terra Heroica», «Рожаниця», «Країна Мрій Різдвяна», «Miko?ajki Folkowe» (Польща), «Рок-Коляда».

«Фолькнери» стали кращим етно-колективом року на міжнародному фестивалі «Miko?ajki Folkowe» в Любліні (Польща). Крім 1-го місця гурт в результаті народного голосування з великим відривом переміг у номінації «Приз глядацьких симпатій».

Вихід дебютного альбому заплановано на 2012 рік.

Сьогодні колектив складається з 5 музикантів:
Володимир Муляр (ударні, губна гармошка, колісна ліра, гітара)
Яринa Квіткa (вокал, колісна ліра)
Юля Совершеннa (вокал, барабан)
Роман Шаркевич (перкусія)
Іван Любиш-Кірдей (баян)

Цікавe:

Назва колективу походить зовсім не від фольк-музики, як одразу можна подумати. Якось під час однієї з перших велоекспедицій по Кавказу засновнику гурту, Володимиру Муляру, наснився американський письменник Вільям Фолкнер. Він і сказав, щоб вони «не придумували велосипед», а назвали гурт в його честь. За це, не відходячи від сну, сер Вільям дещо напророкував, а наобіцяв – ще більше і ще неймовірніше. Найдивніше, що деякі пророцтва вже почали збуватися…

Фолькнери мають власний культурний проект «Двоколісні хроніки», мета якого – популяризація української культури, збирання пісенного фольклору інших народів, а також пропаганда екологічного туризму. У велосипедних етноекспедиціях, які «Фолькнери» здійснюють щороку, вони накрутили вже 5311 км:
– «Двоколісні хроніки: Мармурове кільце», вересень-жовтень 2010. Володимир Муляр та Ярина Квітка проїхали 3 країни (Румунія, Болгарія, Туреччина), 3300 км за 75 днів, збираючи матеріал для творчості.
– «Двоколісні хроніки-2: Країна скарбів», серпень-вересень 2011. Троє учасників – Володимир Муляр, Ярина Квітка та Юлія Совершенна – за 44 дні проїхали 2011 км, перетнувши Україну від Ужгорода до Луганська і привезли з собою понад 200 автентичних пісень. В найближчих планах гурту – оприлюднити їх на своєму сайті.

Гурт “Фолькнери” в мережі:
myspace Facebook